Möt Armin Memic, vår nya Digital Marketing Manager!

Med över sju års erfarenhet av digital marknadsföring har Armin arbetat med allt från globala varumärken till snabbväxande startups. Han har tidigare varit team lead på Precis Digital, där han ansvarade för performance marketing och Google Ads för kunder i Norden, Storbritannien, Tyskland och USA. 

– Jag har alltid velat jobba nära företag och se hela kretsloppet, inte bara det digitala. Det ska bli riktigt kul att vara en del av helheten här, där vi alla bidrar med våra olika expertkunskaper. 

Genom åren har Armin hjälpt företag att skala upp genom datadriven marknadsföring med ansvar för mångmiljonbudgetar. Hans drivkraft är att kombinera analys och kreativitet för att skapa resultat som verkligen gör skillnad, något som passar som handen i handsken här på AR2! 

– Man ska aldrig bara gissa. Följ upp, analysera och lär av det som fungerar. Det är så man växer. 

Fun fact: Armin har vunnit Livekarusellen i Östergötland och spelat på en av Kroatiens största musikfestivaler. 

Vill du få bättre koll på hur din digitala marknadsföring presterar? Hör av dig till Armin för ett förutsättningslöst möte!